Wykładowcy

Kongres Młodych Dentystów > Wykładowcy

dr n. med. Leszek Szalewski

Dentysta, nauczyciel, dr n. med., autor i współautor wielu artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, opiekun lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, organizator konferencji i spotkań naukowych, fotograf zębów, przyrody, gwiezdnego nieba (a czasami także i ludzi), Lubelak (z urodzenia i z serca), kibic Fc Barcelony, introwertyk w skórze ekstrawertyka. Nie potrafię skupić się na jednej tylko rzeczy, dlatego staram się pasje łączyć w jedno – w stomatologii brakowało mi fotografii, to zabrałem aparat do gabinetu. Rozwijając się nie chciałem swojej wiedzy, umiejętności zostawić tylko dla siebie, więc staram się przekazywać je przyszłym Młodym Dentystom na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i nie tylko. Wolne chwile, jeżeli takie znajdę w harmonogramie, najchętniej spędzam pośród natury (Roztocze, Pomorze) z aparatem w ręce lub pośród głośnego tłumu na trybunach Camp Nou i uliczkach Barcelony.

dr n. med. Monika Żbikowska

Lekarz dentysta, doktor nauk medycznych, założycielka portalu Będąc Młodym Dentystą. Zawodowo skupia się na ortodoncji i stomatologii dziecięcej, szczególnie pochylając się nad etiologią wad zgryzu i ich profilaktyką. Prywatnie mama trójki dzieci.

lek. dent. Aleksandra Łyżwińska

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, z którym później była związana jako wykładowczyni i asystentka w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Jest pasjonatką stomatologii adhezyjnej, mikroskopowej, technik minimalnie inwazyjnych i przyżyciowego leczenia miazgi. W swoich szkoleniach udowadnia, że próchnica nie musi być nudna, a bond w buteleczce jest równie emocjonujący ten w kinie. Od 2020 roku prowadzi kursy z zakresu stomatologii zachowawczej dla lekarzy dentystów, współpracując z największymi ośrodkami szkoleniowymi oraz jako liderka opinii Kuraray Noritake i DMG. Młodym dentystom i dentystkom jest najlepiej znana z edukacyjnego konta na instagramie @aleksandra.lyzwinska

lek. dent. Adam Zyśk

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Redaktor i autor wielu tekstów dla portalu „Będąc młodym dentystą”, członek „Dental Masters Group”, autor felietonów publikowanych na łamach „Magazynu Stomatologicznego” w latach 2019-2022. W pracy koncentruje się na endodoncji, stomatologii zachowawczej oraz stomatologii estetycznej. Prywatnie tata dwojga urwisów, amator entuzjasta podróży, fotografii i dobrego kryminału.

lek. dent. Grzegorz Kociuba

Dentysta odtwórczy, który bez mikroskopu, koferdamu i aparatu fotograficznego pracy sobie nie wyobraża. Prywatnie pasjonat muzyki, podróży i jedzenia, który nigdy nie rezygnuje ze swoich celów. Zamiast wyjścia na piwo zaproponuje przejażdżkę na rolkach, ewentualnie wspólne pieczenie ciasta, chyba że chwilowo nie stać go na mąkę, bo wydał wszystkie oszczędności na bilety lotnicze, szkolenia, sushi i koncerty. Nadworny informatyk w zespole Będąc Młodym Dentystą.

lek. dent. Karol Pajdak

Młody dentysta, rezydent oddziału chirurgii szczękowo-twarzowej. Pasjonat utylizacji zębów ósmych i wstawania o trzeciej rano do konsultacji na SOR. W zespole redakcyjnym Będąc Młodym Dentystą od 2019 roku. W wolnych chwilach larpowiec oraz miłośnik twórczości Emila Ciorana.

lek. dent. Marcin Przegaliński

Lekarz dentysta od 12 lat za sterami unitu stomatologicznego. W pracy zawodowej mikroskopoholik, obecnie koncentruje się na implantologii i mikrochirurgii, od czasu do czasu wraca do „korzeni”, żeby zrobić reendo.

lek. dent. Michał Szczutkowski

W 2001 roku ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się w periodontologii, implantologii i stomatologii estetycznej. Prowadzi prywatną praktykę Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius i firmę szkoleniową Soft Tissue Institute w Bełchatowie, w województwie łódzkim. Jest wykładowcą od 12 lat.

Odbył kursy z: implantologii u Marcusa Hurzelera i Dennisa Tarnowa; periodontologii u Giovanniego Zucchellego, Otto Zuhra i Rina Burkhardta; regeneracji kości u Fouada Khoury’ego, Uelego Grundera, Istvana Urbana; protetyki i okluzji w Dawson Academy (Florida, USA) i u Tomasa Linkeviciusa.

Najważniejsze z tych kursów:
* prestiżowy kurs Dennisa Tarnowa w IDEA San Francisco, USA poświęcony implantom i regeneracji kości;
* cykl 7 zajęć Master Classes in Periodontology and Implant Therapy w klinice Marcusa Hurzelera i Otto Zuhra w Monachium, Niemcy;
* cykl 3 szkoleń z periodontologii u Giovanniego Zucchellego w Bolonii, Włochy;
* kursy z przeszczepów kości u Founda Khoury’ego w Olsberg, Niemcy;
* Curriculum w Dawson Academy na Florydzie, USA z okluzji i estetycznego projektowania kompleksowego leczenia.